Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Niebawem pojawią się nowe połączenia autobusowe do Iławy

Niebawem pojawią się nowe połączenia autobusowe do Iławy

Od wielu lat władze miasta, wsłuchując się w głos mieszkańców i potrzeb skomunikowania Nowego Miasta Lubawskiego z Iławą, zabiegały o utrzymanie istniejących wówczas połączeń zarówno w Zarządzie PKS Włocławek, jak i PKS Iława, ponieważ połączenia były likwidowane we względów ekonomicznych przewoźników.

Burmistrz Miasta wnioskował również do Marszałka Województwa o dofinansowanie skomunikowania naszego miasta z Iławą i z Olsztynem.

 

Szczególnie dla po likwidacji połączenia kolejowego, osoby starsze, osoby pracujące oraz młodzież uczęszczająca do szkół w Iławie borykają się z niewystarczającą liczbą funkcjonujących autobusowych  połączeń komercyjnych, bądź ich brakiem.

Burmistrz Józef Blank, w odpowiedzi na pojawiającą się szansę uruchomienia nowych połączeń autobusowych na terenie Warmii i Mazur, zawnioskował o ujęcie Nowego Miasta Lubawskiego w pilotażowych wojewódzkich połączeniach autobusowych.

 

Podczas konferencji, w dniu 25 maja 2021 roku, Marszałek Województwa Gustaw Brzezin zaproponował utworzenie czterech linii autobusowych i ze swojej strony podpisał umowę dofinansowana z budżetu samorządu województwa na ich funkcjonowanie w wysokości 2 złotych do każdego wozokilometra.

Po podpisaniu umowy przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i tym samym dofinansowanie połączeń przez stronę rządową w wysokości 3 złotych do każdego wozokilometra zgodnie z Funduszem rozwoju przewozów autobusowych, dla  mieszkańców regionu stworzone zostaną możliwości dojazdu z mniejszych miejscowości do najbliższych węzłów komunikacyjnych.

 

W ramach pilotażowych połączeń autobusowych już od 1 lipca planowane jest uruchomienie trzech par kursów tam i z powrotem m.in. relacji Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa – Iława (przez Mortęgi), które skorelowane będą z rozkładem jazdy pociągów oraz wzmożonym zapotrzebowaniem komunikacyjnym w godzinach porannych i wieczornych.

Ostatnio zmienianywtorek, 25 maj 2021 12:51
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem