Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejskie serca pomocy czekają na plastikowe nakrętki

Nowomiejskie serca pomocy czekają na plastikowe nakrętki

W poniedziałek 8 marca 2021 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego Panie Katarzynę Trzcińską i Bożenę Dąbrowską ze Stowarzyszenia „Nowomiejska Akademia Kobiet”, aby podpisać umowę dotyczącą nieodpłatnego użyczenia zintegrowanych pojemników na plastikowe nakrętki, które zostały zainstalowane na terenie Zakątka Cittaslow, przy parkingu nad Drwęcą.

 

„Serdeczne pojemniki” są w kształcie dwóch serc w barwach herbu miasta i służą realizacji akcji zbierania plastikowych nakrętek na rzecz osób potrzebujących wsparcia, którą zainicjowała Nowomiejska Akademia Kobiet.

Burmistrz Józef Blank, popierający akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia, wsparł tę inicjatywę. Pojemniki zakupione zostały z budżetu miasta w ramach środków Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej i użyczone do dyspozycji Nowomiejskiej Akademii Kobiet.

 

Trzeba przyznać, że od czasu ich montażu w ubiegłą środę, z każdym dniem przybywa nakrętek z korzyścią również dla środowiska naturalnego. Mniejszy z dwóch pojemników dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom miasta i nie tylko. Ma niskie okienko do wsypywania nakrętek, by nawet ci najmłodsi mogli osobiście wrzucić „swój zbiór”.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Paniom Katarzynie i Bożenie, Burmistrz Józef Blank złożył życzenia i wręczył kwiaty.

Ostatnio zmienianyśroda, 10 marzec 2021 10:23
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem