Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego w Nowym Mieście Lubawskim

Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego w Nowym Mieście Lubawskim

Obchodzony corocznie w dniu 11 lutego Światowy Dzień Chorego poświęcony jest osobom dotkniętym problemami zdrowotnymi. Dzień ten, jest też okazją do wyrażenia naszego uznania wszystkim opiekunom oraz pracownikom służby zdrowia i innych instytucji, udzielających codziennego wsparcia osobom cierpiącym w ich walce o powrót do zdrowia. To także odpowiedni moment, aby osoby zdrowe pomyślały o osobach zmagających się – czasami w samotności - z trudami i przeciwnościami jakie powoduje długotrwała choroba.

 

Z tym przesłaniem już od 1998 roku Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie - i jej jednostki organizacyjne tj. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, przy współpracy z miejscową parafią rzymskokatolicką - organizuje obchody, w których co roku uczestniczy liczne grono nowomieszczan. Niestety, w bieżącym roku, ze względu na epidemię COVID-19, organizacja uroczystości będąca okazją do wspólnych spotkań, tak ważnych dla utrzymywania międzyludzkich relacji, nie jest możliwa. Pomimo panującej sytuacji, wieloletnia tradycja organizowania obchodów Światowego Dnia Chorego w Nowym Mieście Lubawskim zostanie zachowana, ale będzie miała inną formułę.

 

Z inicjatywy Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego do stu mieszkańców korzystających z pomocy miejskich ośrodków wsparcia z powodu długotrwałej choroby, przekazane zostaną prozdrowotne upominki z życzeniami. Dystrybucją paczek - przy zachowaniu środków ostrożności i obostrzeń sanitarnych - zajmą się upoważnieni pracownicy MOPS. Niespodzianki i atrakcje z artystycznym montażem słowno-muzycznym dostępnym w TVK ELTRONIK przygotowała Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich. Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Tomasza Apostoła w ramach tegorocznych obchodów udostępni w TVK ELTRONIK transmisję mszy świętej w intencji chorych, która obędzie się 11 lutego o godz. 10.00.

 

Korzystając z okazji, wszystkim mieszkańcom miasta zmagającym się z chorobą, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego życzy cierpliwości  i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich przeciwności oraz powrotu do zdrowia. Wyrazy uznania i wdzięczności przekazuje bliskim i opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia i innych instytucji udzielających wsparcia osobom chorym.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 luty 2021 09:33
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem