Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

XXIX Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

XXIX Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku w Nowym Mieście Lubawskim już od wczesnych godzin porannych kwestowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy spotkali się z ofiarnością mieszkańców i gości naszego miasta. Celem tegorocznej akcji WOŚP jest zakup najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

 

Tegoroczny XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał nieco inny przebieg niż dotychczasowe – licytacje przedmiotów wystawionych przez ofiarodawców na rzecz aukcji odbywały się on-line. Dodatkowo w czterech miejscach na terenie Nowego Miasta Lubawskiego (przed Miejskim Centrum Kultury oraz przed supermarketami przy ulicy Jagiellońskiej, Działyńskich i 3 Maja) ustawione były namioty, gdzie za datki częstowano ciepłą herbatą, kawą i gorącą czekoladą oraz frytkami, zupą, czy świeżym ciastem. Na stoiskach tych była również możliwość nabycia srebrnych i złotych wyjątkowych serduszek WOŚP, wziąć udział w loterii fantowej, czy zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanym tle „Anioł Dobroczynności”. 

 

Główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Mieście Lubawskim znajdował się w   Miejskim Centrum Kultury, z którym współpracowali wolontariusze z nowomiejskich szkół podstawowych. Pod koniec tego pracowitego dnia kwesta wolontariuszy wyniosła ponad 33 tysiące złotych, jednak w dalszym ciągu działa e-skarbonka WOŚP.

O godz. 19:00 na placu przed MCK zamiast tradycyjnego „Światełka do nieba” wolontariusze 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Mieście Lubawskim, wypuścili w niebo 29 balonów w kształcie serca.

 

Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje miejskiemu sztabowi WOŚP, który działa w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim oraz współpracującym miejskim jednostkom budżetowym. Dziękuje szefowej sztabu Pani Ilonie Czarneckiej za zaangażowanie i koordynację akcji charytatywnej oraz współpracującym wolontariuszom i wszystkim osobom kwestującym na ulicach miasta.

Swoje podziękowania gospodarz miasta kieruje również w stronę dyrektor MCK Pani Katarzynie Olęckiej i współpracownikom za wsparcie organizacyjne WOŚP, a zwłaszcza za uruchomienie terenowych kawiarenek i ciepłą strawę̨ dla zmarzniętych wolontariuszy (ludzi o gorących sercach). Burmistrz dziękuje także mieszkańcom naszego miasta za otwarte i empatyczne serca oraz za szczodrość́ w dzieleniu się̨ dobrem.

 

Pomimo panującej pandemii sztab WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim podczas 29. Finału zebrał ponad 41 tysięcy złotych!.

Nie udało by się to bez pomocy dzielnych wolontariuszy i ich opiekunów, którzy od porannych godzin kwestowali na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego. Podziękowania kierujemy do Pań z komisji liczącej zebrane pieniążki - Sylwii, Doroty, Eugenii, Marii M. oraz Marii K. Wielkie ukłony dla sponsorów, którzy hojnie przekazywali przedmioty i gadżety na licytacje oraz loterię.

Członkowie sztabu i organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do przygotowania tegorocznego Finału WOŚP, a także funkcjonariuszom Policji, którzy dbali o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy. A największe podziękowania sztab składa mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego, którzy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca.

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 luty 2021 17:23
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem