Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zakończone zostały nasadzenia zieleni przy nowo wybudowanej ul. Targowej

Zakończone zostały nasadzenia zieleni przy nowo wybudowanej ul. Targowej

Rozpoczynając inwestycję budowy ulicy Targowej, Burmistrz Józef Blank informował, że po zakończeniu inwestycji dokonane zostaną nowe nasadzenia. Przyszedł czas kiedy zapowiedź ta mogła zostać zrealizowana.

Łącznie zostało posadzonych 56 drzew, prawie 100 krzewów, a także byliny ozdobne. Podłoże wokół roślin zostało wypełnione ściółką, a drzewa zostały ustabilizowane za pomocą grubych palików. Lokalizacja zieleni została dostosowania do nowego zagospodarowania terenu po zakończonej przebudowie drogi i utwardzeniu placu targowego.

Wprowadzenie nasadzenia nowej zieleń  stanowi rekompensatę usuniętych w roku 2019 drzew kolidujących z inwestycją drogową. Pełen efekt w zakresie poprawy walorów estetyczno-krajobrazowych będzie widoczny za kilka-kilkanaście lat, gdy nowe rośliny osiągną pełen stopień rozwoju.

Nasadzenia zieleni zostały przeprowadzone w okresie późnojesiennym, żeby sadzonki lepiej się przyjęły.

Na podstawie zawartej umowy wykonawca jest zobowiązany do 2-letniej pielęgnacji i zapewnienia żywotności roślin w tym okresie.

Nad bezpieczeństwem nowych roślin czuwają nowoczesne kamery system monitoringu wizyjnego uruchomionego w bieżącym roku.

Należy wspomnieć, że nowa zieleń pojawia się również w innych rejonach miasta.
Kilkanaście drzew zostało posadzonych przy ścieżce rowerowej na dawnym terenie kolejowym w zamian za drzewa usunięte przy ul.  Żwirki i Wigury. W kolejnych latach planowane są dalsze nasadzenia zastępcze na tym terenie rekompensujące wycinki drzew w związku z inwestycjami realizowanymi również przez podmioty prywatne.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 23 listopad 2020 07:23
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem