Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

100-lecie harcerstwa na Ziemi Nowomiejskiej

100-lecie harcerstwa na Ziemi Nowomiejskiej

W środę 11 listopada 2020 roku, w Narodowy Dzień Niepodległości, na terenie Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida otwarto wystawę z okazji 100-lecia harcerstwa na Ziemi Nowomiejskiej.

W harcerskim namiocie postawionym na boisku szkoły przygotowana została wystawa, na której prezentowane były archiwalne zdjęcia obrazujące początki harcerstwa w Nowym Mieście Lubawskim, jego rozwój i działalność aż do czasów współczesnych, a także dokumenty, plakietki z harcerskich akcji oraz kroniki.

Wśród gości tej kameralnej uroczyści, przygotowanej z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, był m.in. Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski, który wręczył pamiątkowy list gratulacyjny od Burmistrza Józefa Blanka oraz zapoznał się z wystawą.

Podharcmistrz Danuta Polak z Komendy Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie im. Bohaterów Września 1939 roku podziękowała gościom wręczając okolicznościowe pamiątki.

Warto wspomnieć, że pierwsza drużyna harcerska powstała w naszym mieście dokładnie 1 grudnia 1920 roku, a była to 14 Pomorska Drużyna Harcerzy im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem