Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Ważna informacja dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Ważna informacja dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Z uwagi na panujące niskie temperatury oraz zapowiadane silne wiatry i intensywne opady śniegu, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta, w szczególności starszych i niepełnosprawnych, o zachowanie ostrożności podczas przebywania na zewnątrz. 

 

Obecne warunki pogodowe mogą być przyczyną odmrożeń i wychłodzenia organizmu, a tym samym mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia. O ile jest to możliwe, osoby te powinny pozostawać w domu. Jeśli wyjście z domu jest konieczne, należy bliską osobę lub sąsiada poinformować o docelowym miejscu wyjścia, a poruszając się po zaśnieżonym i oblodzonym terenie należy zachować szczególną ostrożność.

 

Jednocześnie zwracam się z prośbą, aby mieszkańcy miasta właściwie reagowali na istniejące zagrożenia i nie byli na nie obojętni. Szczególnie dotyczy to osób przebywających w miejscach na otwartym terenie lub nieogrzewanych pomieszczeniach, w których można ulec wychłodzeniu.

 

Jeżeli osoba ma objawy wyziębienia lub jest nieprzytomna należy zawiadamiać o tym odpowiednie służby ratownictwa medycznego lub Policji (numer alarmowy 112). Informacje o osobach wymagających pomocy należy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim (tel. 56/64-987-18, tel. 56/64-987-19 lub 56/47-296-39).

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 luty 2021 14:01
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem