Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

Absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

We wtorek 23 czerwca 2020 roku odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, która była jednocześnie sesją, podczas której Burmistrz Józef Blank przedstawił obszerny raport o stanie gminy za rok 2019. Następnie odbyła się debata nad raportem, po której radni udzielili Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego wotum zaufania.

Ponadto oprócz kilku podjętych w tym dniu przez Radę Miejską uchwał, wiodącym tematem sesji była ocena wykonania budżetu miasta za rok 2019. Wszyscy zgromadzeni na sesji wysłuchali informacji Burmistrza dotyczącej realizacji budżetu miasta w roku 2019 oraz sprawozdania finansowego Skarbnika Miasta Wioletty Chętnickiej.

Radni Rady Miejskiej - po wysłuchaniu sprawozdania i po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o realizacji budżetu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie za rok 2019 i opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej - jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zadań i realizację budżetu za miniony rok.

Burmistrz Józef Blank podziękował radnym Rady Miejskiej, dyrektorom miejskich jednostek organizacyjnych oraz wszystkim współpracownikom za współdziałanie w realizacji budżetu w roku 2019.

Udzielenie absolutorium było okazją do złożenia gratulacji Burmistrzowi przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Nadolskiego, radnych i dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem