Logo
Wydrukuj tę stronę

Otwarcie sezonu kajakowego w Nowym Mieście Lubawskim

Otwarcie sezonu kajakowego w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 20 czerwca 2020 roku grupa ponad 40 kajakarzy spotkała się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim by wspólnie udać się do Bratiana, skąd wyruszyli na spływ symbolicznie inaugurujący sezon kajakowy. Uczestników powitał Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski wraz Prezes Stowarzyszenia LGD Ziemia Lubawska Agnieszką Stajszczak i Prezesem Fundacji Wybudowania Marcinem Zalewskim.

 

Zorganizowany spływ ze środków Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska był okazją do pokazania wykonanego przez Fundację Wybudowania oznakowania szlaku kajakowego rzeki Wel, a także przystani nad Drwęcą, zlokalizowanej na terenie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim, która została zmodernizowana również ze środków LGD w ramach PROW.

 

Po przybyciu uczestników na nowomiejską przystań Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski ogłosił sezon kajakowy w Nowym Mieście Lubawskim za otwarty. Na zakończenie rekreacyjnego spływy kajakowego odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami przygotowane przez MOSiR i Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.