Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Przekazanie komputerów dla nowomiejskich szkół podstawowych

Przekazanie komputerów dla nowomiejskich szkół podstawowych

W piątek 15 maja 2020 roku do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank zaprosił dyrektorów trzech szkół podstawowych, aby przekazać im na potrzeby szkół laptopy zakupione przez samorząd miejski z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zdalna Szkoła.

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie na przesłany wniosek otrzymała grant w wysokości 68.361,92 złotych na zakup 38 laptopów. Umowa o dofinansowaniu zakupu tych laptopów została podpisana 24 kwietnia 2020 roku z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Do przetargu ogłoszonego przez Gminę pod koniec kwietnia zgłosiły się dwie firmy, w tym korzystniejszą ofertę zaproponowała lokalna firma TELMAR Pana Arkadiusza Rybickiego, z którą w dniu 12 maja 2020 roku podpisana została umowa na dostawę sprzętu.

Zakupione laptopy firmy HP 250 G7 wyposażone są w system operacyjny WINDOWS 10 HOME 54 BIT i posiadają parametry zgodne z wymaganiami rekomendowanymi przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Laptopy zostały przekazane do nowomiejskich szkół podstawowych w ilościach proporcjonalnych do liczby uczniów.

Burmistrz Józef Blank z zadowoleniem podkreślał fakt współpracy z lokalną firmą przy realizacji zakupu laptopów, która dodatkowo na potrzeby szkół podarowała 300 sztuk maseczek ochronnych. Gospodarz miasta zapowiedział starania o pozyskiwanie kolejnych funduszy na doposażenie szkół w sprzęt elektroniczny.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem